OzEnergy
Ulusal Hidrojen Derneği Bülteni

Geleceğin ve bugünün en önemli yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olan Güneş Enerjisi, Türkiye’de 2012 yılından itibaren arazi kurulumlarıyla gündemdeyken, 2018 yılında yönetmelikte yapılan değişikliklerle beraber endüstriyel tesislere olan talep ile de gündeme gelmeye başlamıştır. Merkezi İzmir’de bulunan OzEnergy, kurulduğu günden beri profesyonel kadrosuyla birlikte arazi ve endüstriyel çatılarda önemli projelere imza atmıştır. Grubun Almanya Hamburg merkezli bir iştiraki de bulunmakta olup, Avrupa’daki  faaliyetlerini buradan yönetmektedir. Aynı zamanda Avrupa’nın en büyük EPC firması olan Enerparc’ın Türkiye’deki yetkilendirilmiş tek  partneridir. OzEnergy grubu sadece Türkiye’de değil, Avrupa’nın birçok bölgesinde kurulumlar yapmakta olup, 2017’den beri toplamda 320 MWp’ten fazla projenin içerisinde yer alarak yoluna başarılı bir şekilde devam etmektedir. OzEnergy uzmanları, bir güneş enerji santrali için sıfır noktasından itibaren süreci yönetmekte ve doğru mühendisliği garanti etmektedir. Proje fikrinden itibaren tüm detaylar göz önüne alınmakta ve gerçeğe yakın üretim tahminleri yatırımcılarımıza  sunulmaktadır. Gündemimizde olan güneş enerjisinin son zamanlarda bu kadar önemli hale gelmesinin nedeni nedir?

• Avrupa Birliği’nin, karbon emisyonlarının 2030 yılına kadar %55’e düşürülmesi hedefi ve Yeşil Mutabakat ile sınırda karbon vergisi düzenlemesi güneş enerjisini bir hedef değil, zorunluluk haline getirdi.

• Türkiye’de güneş enerji santrali yatırımlarına olan taleplerin hızlanmasının en önemli nedenlerinden birisi de uygulanan teşviklerdir.

• Elektrik fiyatlarına gelen düzenli zamlarda hızlandırıcı olarak rol oynadı.

Sonuç olarak, güneş enerjisi sayesindehem kendi elektriğinizi üretip, elektrik faturanı azaltabilir / sıfırlayabilir hem de daha temiz bir gelecek oluşturulmasına katkıda bulunabilirsiniz. Bu süreçte OzEnergy kalitesiyle uzun yıllar boyu kullanabileceğiniz santralinize, yüksek verim ve kalite standartlarıyla sahip olabilirsiniz.